iSamosprava | Starosta/Zastupiteľstvo/Voľby: Počet rovnopisov petície a osoba pre styk s orgánmi verejnej správy
  • Povinnosť „bezbariérovosti“ stavieb

    V sekcii stavebný úrad nájdete odborný článok, ktorý sa bližšie zaoberá problematikou bezbariérovosti najmä verejne prístupných budov a úlohou stavebného úradu pri kontrole dodržania požiadaviek bezbariérovosti v stavebnom konaní.
  • Súbežný výkon funkcie prednostu a hlavného kontrolóra inej obce

    Je prednosta obecného úradu povinný požiadať starostu obce o súhlas na výkon funkcie hlavného kontrolóra v inej obci? V prípade, ak bol tento súhlas potrebný, môže dať zamestnávateľ zamestnancovi výpoveď, ak je zároveň zástupcom odborového orgánu? Odpoveď nájdete v sekcii Hlavný kontrolór.
 

Kalendár

  •  
    01.07. - 01.07.2019
    Vydanie VZN podľa ust. § 79 ods. 6 zákona o hazardných hrách o umiestnení herne
  •  
    01.09. - 01.09.2019
    Vydanie VZN o zákaze prevádzkovania hazardných hier v určité dni do 31.októbra
  •  
    01.12. - 01.12.2019
    Predloženie hlásenia, vyúčtovanie a odvod z prevádzkovania hazardnej hry na výherných prístrojoch podľa § 71 ods. 1 písm. o) zákona o hazardných hrách
  •  
    01.12. - 01.12.2019
    Predloženie hlásenia, vyúčtovanie a odvod z prevádzkovania hazardnej hry na termináloch videohier podľa § 71 ods. 1 písm. p) zákona o hazardných hrách
  •  
    01.12. - 01.12.2019
    Predloženie hlásenia, vyúčtovanie a odvod z prevádzkovania hazardnej hry na technických zariadeniach obsluhovaných priamo hráčmi podľa § 71 ods. 1 písm. n) zákona o hazardných hrách
  •  
    01.12. - 01.12.2019
    Predloženie hlásenia, vyúčtovanie a odvod z prevádzkovania hazardných hier na iných technických zariadeniach podľa § 71 ods. 1 písm. q) zákona o hazardných hrách

Starosta/Zastupiteľstvo/Voľby: Počet rovnopisov petície a osoba pre styk s orgánmi verejnej správy

Je potrebné petíciu, ktorá je súčasťou kandidátnej listiny doložiť v dvoch rovnopisoch alebo stačí z petície doručiť jeden rovnopis? Podľa ustanovenia § 4 ods. 4 zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve v znení neskorších predpisov je potrebné uviesť na petičnom hárku údaje osoby, ktorá je zodpovedná pre styk s orgánom verejnej správy. Môže byť osobou určenou pre styk s orgánom verejnej správy tá osoba, na podporu ktorej sa spisuje petícia, teda kandidát na poslanca, resp. primátora alebo to musí byť iná osoba?



Obsah je prístupný len pre registrovaných užívateľov.
Prosím prihláste sa, alebo ak ešte nie ste registrovaný, registrujte sa.