iSamosprava | Starosta/Voľby: Uvoľnenie zamestnanca obce na výkon funkcie starostu obce
  • Povinnosť „bezbariérovosti“ stavieb

    V sekcii stavebný úrad nájdete odborný článok, ktorý sa bližšie zaoberá problematikou bezbariérovosti najmä verejne prístupných budov a úlohou stavebného úradu pri kontrole dodržania požiadaviek bezbariérovosti v stavebnom konaní.
  • Súbežný výkon funkcie prednostu a hlavného kontrolóra inej obce

    Je prednosta obecného úradu povinný požiadať starostu obce o súhlas na výkon funkcie hlavného kontrolóra v inej obci? V prípade, ak bol tento súhlas potrebný, môže dať zamestnávateľ zamestnancovi výpoveď, ak je zároveň zástupcom odborového orgánu? Odpoveď nájdete v sekcii Hlavný kontrolór.
 

Kalendár

  •  
    01.07. - 01.07.2019
    Vydanie VZN podľa ust. § 79 ods. 6 zákona o hazardných hrách o umiestnení herne
  •  
    01.09. - 01.09.2019
    Vydanie VZN o zákaze prevádzkovania hazardných hier v určité dni do 31.októbra
  •  
    01.12. - 01.12.2019
    Predloženie hlásenia, vyúčtovanie a odvod z prevádzkovania hazardnej hry na výherných prístrojoch podľa § 71 ods. 1 písm. o) zákona o hazardných hrách
  •  
    01.12. - 01.12.2019
    Predloženie hlásenia, vyúčtovanie a odvod z prevádzkovania hazardnej hry na termináloch videohier podľa § 71 ods. 1 písm. p) zákona o hazardných hrách
  •  
    01.12. - 01.12.2019
    Predloženie hlásenia, vyúčtovanie a odvod z prevádzkovania hazardnej hry na technických zariadeniach obsluhovaných priamo hráčmi podľa § 71 ods. 1 písm. n) zákona o hazardných hrách
  •  
    01.12. - 01.12.2019
    Predloženie hlásenia, vyúčtovanie a odvod z prevádzkovania hazardných hier na iných technických zariadeniach podľa § 71 ods. 1 písm. q) zákona o hazardných hrách

Starosta/Voľby: Uvoľnenie zamestnanca obce na výkon funkcie starostu obce

Bol som zamestnancom obce. V súčasnej dobe vykonávam funkciu starostu a v nadchádzajúcich voľbách do orgánov samosprávy obcí nemienim kandidovať. Podľa zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení je funkcia starostu nezlučiteľná s funkciou zamestnanca obce, v ktorej bol zvolený. Zákon č. 311/2001 z.z. Zákonník práce v § 136 hovorí : Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi  pracovné voľno na nevyhnutne potrebný čas na výkon verejných funkcii. Počas funkcie starostu som nevykonával žiadne práce súvisiace s predchádzajúcou funkciou zamestnanca obce. Vysvetľujem si správne, že po zložení sľubu nového starostu môžem byť naďalej zamestnancom obce?




Obsah je prístupný len pre registrovaných užívateľov.
Prosím prihláste sa, alebo ak ešte nie ste registrovaný, registrujte sa.