iSamosprava | Starosta/Zastupiteľstvo: Ústavný zákon o ochrane verejného záujmu sa vzťahuje aj na bývalého starostu

Starosta/Zastupiteľstvo: Ústavný zákon o ochrane verejného záujmu sa vzťahuje aj na bývalého starostu

Starostovi obce skončilo funkčné obdobie 2014. Bol bývalý starosta povinný podať komisii obecného zastupiteľstva oznámenie podľa Ústavného zákona o ochrane verejného záujmu do 31.03.2015? Bol bývalý starosta obce povinný podať písomné oznámenie komisii obecného zastupiteľstva s ohľadom na skončenie funkčného obdobia v 2014 podľa čl. 8 Ústavného zákona? Ako má postupovať obecné zastupiteľstvo alebo komisia na ochranu verejného záujmu v prípade, že bývalý starosta si nesplnil povinnosti podľa čl. 7 a čl. 8 ústavného zákona?




Obsah je prístupný len pre registrovaných užívateľov.
Prosím prihláste sa, alebo ak ešte nie ste registrovaný, registrujte sa.