NOVINKA - Živé vysielanie na portáli isamosprava.sk

Vážení používatelia portálu isamosprava.sk, prinášame NOVINKU - živé odborné diskusie portálu isamosprava.sk.

Centrálna výskumná rada portálu isamosprava.sk prináša nový projekt – odborné ONLINE diskusie naživo za účasti právnych expertov, ktorí denne na portáli www.isamosprava.sk prinášajú nové informácie a odpovedajú na otázky online poradenstva.

Prvé živé vysielanie
Termín: štvrtok 21.4.2022 
Čas: 9.15 do 9.45 hod., prihlásenie možné od 9.05 do 9.15 hod.
Kde: online prostredníctvom aplikácie TEAMS

*Prihlásenie na prvú online diskusiu TU

Program:

 1. Predstavenie vízie živých diskusií s odborníkmi isamosprava.sk
  Prinesie informácie o kľúčových oblastiach, ktoré  budeme v nasledujúcich týždňoch v ďalších živých vstupoch prinášať (napr. tvorba všeobecne záväzných nariadení, štátna pomoc, odpady, šport, školstvo, ochrana osobných údajov a pod. ).

 2. Význam spracúvanej legislatívy na isamosprava.sk
  V tejto časti prinesieme diskusiu s naším legislatívnym oddelením, kde sa dozviete o aktuálnych legislatívnych návrhoch dotýkajúcich sa samosprávy, o spôsobe spracovanie legislatívnych správ ako aj ich využitia pre potreby činnosti obce či mesta.

 3. Využívanie databázy judikatúry a protestov prokurátorov
  Poskytneme informácie o najnovších súdnych rozhodnutiach a protestoch prokurátorov, ktoré majú priamy dopad na činnosť obcí a miest.

 4. Voľby do orgánov samosprávy obcí 2022predstavenie manuálov k voľbám
  Odborný blok prinesie vstup právnych expertov k problematike volieb do orgánov samosprávy, informácie o novej volebnej legislatíve ako aj ONLINE poradenstve pre všetkých kandidátov

 5. Otázky a odpovede
  V rámci diskusie naživo je možné pýtať sa otázky zúčastnených odborníkov. Odpovede budú poskytnuté v diskusii alebo dodatočne emailom.


*VYBERTE si svoju ďalšiu tému
 a zahlasujte, čo Vás najviac zaujíma TU

Staňte sa súčasťou diskusií naživo, získajte nové zaujímavé informácie a odpovede na vaše otázky. Tvorte s tímom isamosprava.sk obsah živých diskusií a dajte nám vedieť aké témy vás zaujímajú – prinesieme ich v ďalších týždňoch.

TEAM PORTÁLU ISAMOSPRAVA.SK