Správa Generálnej prokuratúry SR k parkovacej politike

Generálna prokuratúra SR zverejnila v decembri 2025 správu, ktorá sumarizuje problematiku parkovania v obciach a mestách s názvom Z H O D N O T E N I E stavu zákonnosti regulácie parkovania motorových vozidiel na území miest a obcí a súvisiacej rozhodovacej činnosti.

Viac v článku TU.

16.01.2026
ntb
Prinášame pre vás možnosť naučiť sa pracovať s portálom isamosprava.sk.
Ukážeme vám jeho hlavné možnosti...
book
Pripravili sme prehľadný manál pre kandidátov na funkciu poslanca a predsedu VÚC v komunálnych...
book
Pripravili sme prehľadný manuál pre kandidátov na funkciu poslanca obce, mesta a mestskej časti v...

Predaj obecného majetku za inú cenu ako dohodnutú v zmluve

Obec uzatvorila nájomné zmluvy k nehnuteľnostiam, v ktorých je ustanovené, že nájomca má právo po skončení nájmu odkúpiť nehnuteľnosť, a to za cenu špecifikovanú v zmluve, ktorá nebola stanovená znalcom.

Zároveň však platí zákon č. 138/1991 Zb. o majetku obcí, ktorý určuje postupy nakladania s majetkom. Môže obec predať nehnuteľnosti za cenu uvedenú v zmluve, hoci táto nie je cenou trhovou a nebola určená znalcom?

Obsah je prístupný len pre používateľov s licenciou. Prosím , alebo ak ešte nemáte licenciu, prejdite SEM.
Žiadosť o licenciu na mieru

Oboznámil som sa so spracúvaním osobných údajov